Anglia: legyőzte a vérrákot, majd élete trófeáját nyerte, 35 évesen

A 106-szoros bolgár válogatott Sztilijan Petrov karrierje során volt a Premier League-ben szereplő Aston Villa csapatkapitánya, több kupát nyert a skót Celtickel és a bolgár CSZKA Szófiával is. Mégis profi pályafutása befejezése után nyerte meg élete legfontosabb trófeáját a 35 éven felülieknek rendezett angliai amatőr futballkupán.

Így ünnepelte kupadöntős gólját a leukémiát legyőző Petrov (Fotó: Twitter)

Petrov a Wychall Wandererst vezette győzelemre a 35 éven felülieknek rendezett Premier Division One Cup döntőjében az Aston Manor ellen. A finálét 6–0-ra nyerte meg a Wychall, Petrov egy gólt szerzett.

De önmagában már az csoda, hogy a pályán lehetett. Petrovnál 2012-ben leukémiát diagnosztizáltak. Akkoriban még az Aston Villát erősítette, a hír megrázta a futballvilágot.

A korábbi középpályás egy évvel később visszavonult, de legyőzte a kórt, ma már tünetmentes az állapota, és futballozni is tud, sőt, újra megízlelhette a győzelem ízét, a zöld gyepen, stoplissal a lábán.

Hiába váltotta fel a Premier League hangulatát és tömött lelátóit a 300 nézőt vonzó kupafinálé, Petrov úgy érzi, a legutóbbi élete legfontosabb trófeája.

„Az UEFA-kupában szerzett érmem mellé teszem, ott a helye. Minden megnyert érem fontos számomra, de ez mindennél értékesebb, felbecsülhetetlen. Az emberek nem értik, miért mondom ezt, de én hihetetlenül boldog vagyok” – idézi a The Mirror Petrovot.

Újra egészséges, újra focizik, újra mosolyog (Fotó: Twitter)

„A kezelésem alatt az orvosok azt mondták, nem futballozhatok többé. Most megcáfoltam ezt, és nyertem valamit. A családom mellett vagyok, kilencven percet bírok a pályán és még egy kupával is gazdagabb lettem. Ez nagyszerű érzés.”

„Ez volt az első trófea, amelyet a legkisebb fiam szeme láttára emelhettem a magasba. Újra mosolyogni és nevetni lát, ez boldoggá tesz” – zárta megható szavait a bolgár.

Petrovnak saját alapítványa van a leukémiás betegek megsegítésére, Tim Sherwood, az Aston Villa jelenlegi menedzsere szerint van rá esély, hogy ő vezesse pályára csapatát a Liverpool elleni FA-kupa-elődöntőben.

Forrás: nemzetisport.hu