MIKOR AJÁNLOTT SZÓDABIKARBÓNÁS VIZET INNI?

Azt tudhatjuk, hogy külsőleg használva a szódabikarbóna – bőrre, hajra, körmökre, fogakra – jótékony hatású, de mi történik, ha megisszuk?

sodaa

Kiegyensúlyozott pH-érték:
A szódabikarbóna lúgosító hatású, ezért kiegyensúlyozott pH-értéket eredményez. A savasság ugyan megkönnyíti az emésztést, azonban egy lúgosabb pH egészségesebbnek tekinthető, mivel a legtöbb degeneratív betegség savas környezetben fejlődik.

Vesekő megelőzése:
A vesék érzékenyek a savas vizeletre, különösen akkor, ha már a vesekövek is kialakultak. Ha szódabikarbónát iszunk, az karbantartja a veséket, így nehezebben alakul ki a vesekő.

Savsemlegesítő:
A szódabikarbóna semlegesíti a savat, ezért ha gyomor égéssel küzdünk ajánlott a fogyasztása.

Antiszeptikus:
A szódabikarbónának antiszeptikus hatása van, elpusztítja a parazitákat, gombákat, és penészölő. Kiváló száj- és torokfertőtlenítő, megfázás, nátha esetén javasolt a szódabikarbónával való gargarizálás.

Megelőzheti a köszvényt:
Köszvény esetén megnövekszik a vér húgysavtartalma és húgysavas sók rakódnak le a különböző szövetekben, elsősorban az ízületekben. Mivel a szódabikarbóna egyensúlyban tartja a szervezet pH-értékét, egyes szakemberek javasolják a fogyasztását.

Felveszi a harcot a húgyúti fertőzésekkel:
Ha vízzel vesszük be a szódabikarbónát, az kezeli a húgyúti fertőzéseket, mivel csökkenti a vizelet savasságát.

Izomláz csökkentő:
Korábban az izomszövetben felszaporodó, majd a véráramba bekerülő tejsavat tették felelőssé az izomláz kialakulásáért. Ugyanis a nagy intenzitású edzés során az izomzat nem kap elég vért és elegendő oxigént sem, így anaerob úton kénytelen energiához jutni. A legújabb kutatások ugyan igyekeznek árnyalni ezt, ám amíg egyértelmű eredményre nem jutnak, addig ezt is érvényesnek kell tekintenünk. A szódabikarbóna savsemlegesítő hatása ez esetben is érvényesül, ezért testedzés közben, vagy rögtön utána vízzel vegyünk be szódát.

Megfázásra:
Kutatások során beigazolódott, hogy a szódabikarbóna 36 órán belül megszüntetheti a megfázás tüneteit.
Keverjünk egy kávéskanál szódabikarbónát, annyi tiszta vízhez, amennyit könnyen meg bírunk inni.
Az első nap 6 adag szódabikarbónás vizet igyunk, az adagokat kétóránként fogyasszuk. A második nap 4, a harmadik nap pedig 2 adagot igyunk, reggel és este.

Mikor ne igyunk szódabikarbónát:
Mivel nagyon gazdag nátriumban, nem javasolt azoknak, akik sómentes diétát követnek, ödémában, májbetegségben, súlyosabb vesebetegségben, vagy magas vérnyomásban szenvednek. Állapotos, szoptatós kismamáknak sem javasolt a fogyasztása, kizárólag akkor, ha az orvos előírja. Ugyanakkor nem javasolt huzamosabb ideig rendszeresen nagy adag szódabikarbónát inni.