Ne áltasd magad: nem a génjeid miatt vagy kövér

A génjeinket nem okolhatjuk az elhízásért – sokkal fontosabb, hogyan táplálkoztunk az életünk első 1000 napjában.

Először rendezett nemzetközi konferenciát a Nestlé Nutrition Institute (NNI) Budapesten és a kelet-közép-európai régióban, amelynek témája az élet első 1000 napjának táplálkozása volt.  A táplálkozástudomány legnevesebb kutatói, 187 gyermekorvos és kutatóorvos érkezett Kelet-Közép-Európából és a Baltikumból Budapestre az NNI által szervezett tudományos eszmecserére.

Elhízott csecsemőből elhízott felnőtt lesz? Jó esély van rá

A konferencián elhangzott: a fehérje az egyik legfontosabb makrotápanyag, amely szükséges az emberi test fejlődése és egészsége szempontjából, de túlzott bevitele csecsemőkorban növeli a felnőttkori elhízás kockázatát.

Dr. Berthold Koletzko professzor, német táplálkozáskutató előadásából kiderült, hogy a felnőttkori elhízás az esetek 30 százalékában a túl gyors csecsemőkori súlygyarapodásra vezethető vissza, amely összefüggést mutat a korai magas fehérjebevitellel – az elhízás szövődményei pedig minden ötödik elhalálozásért tehetők felelőssé a világon.

A génjeidet okolod a kövérségért? Nem jó ötlet

Ugyanakkor a konferencia egy másik fontos bejelentése volt, hogy a gének csupán 1%-ban befolyásolják a felnőttkori egészségi állapotunkat, az elhízásra való hajlamunkat – szemben a korábbi elmélettel -, életünk első 1000 napjának táplálkozása viszont befolyással lehet a fiatal- és felnőttkor életminőségére.

Forrás: privatbankar.hu