A cukorbetegség, régi nevén cukorbaj ma a világon a leggyakoribb anyagcsere-betegség.
A cukorbetegség, régi nevén cukorbaj ma a világon a leggyakoribb és jelenlegi tudásunk alapján nem gyógyítható anyagcsere-betegség. A cukorbeteg ember vérében a normálishoz képest tartósan megemelkedett vércukorszint, mellyel speciális egészségi állapot társul. A betegség kialakulása mögött számos okot találhatunk, ezért a magas vércukor értékek bizonyos kóros állapotok tüneteiként tekinthetőek.
Az inzulin felfedezése és annak sikeres alkalmazásával úgy tűnt, hogy a cukorbetegség kérdéskörét megoldották, azonban hamar kiderült, a diabétesz nagyon összetett jelenség, ráadásul szövődményei, elsősorban vese- és szemfenéki, valamint ér- és idegi komplikációikat idéznek elő. A betegség ezen szövődményei révén rontja a beteg életminőségét és életkilátásait.
A cukorbetegség kialakulása sok tényezőtől függ, de a legáltalánosabb a stressz. A stressz szintetizálja a vese csúcsán található mellékvese kérgében termelődő adrenalint, amely bizonyos értelemben torzítja az emésztést. A cukorbetegség autoimmun volta a túlsúlynál érthető meg legjobban. A túlsúlynál az inzulin feladata a szénhidrátok lebontása, de a túlsúly által létrejött megnövekedett zsírmirigyek száma ellenanyagot termel a hasnyálmirigy tevékenységével szemben és elpusztítja, illetve eleinte csak fékezi a Langerhans szigetek ß sejtjei által termelendő inzulint, hogy ne tudják a szénhidrátokat lebontani. Ez egy autoimmun védekező belső reakció.
A cukorbetegség kialakulásában szerepe lehet a máj problémájának az inzulin rezitencia kialakulásában. A máj ilyenkor nem „veszi észre”, hogy kellő mennyiségű inzulin van a szervezetben, és a sejtek felé nem továbbítja az inzulint. A sejtek „éheznek”, ugyanis főleg a glükózt, szőlőcukrot nem tudják feldolgozni, márpedig a szervezet – főleg az agy – működéséhez a glükóz nélkülözhetetlen. A következő tényező az agyalapi mirigy, a tobozmirigy, pajzsmirigy, hasnyálmirigy nem jó együttműködése, amely hat a szervezet immunrendszerére.
A cukorbetegség kezelésének számos módja van. Egy ezek közül a Györgytea, mely egy speciális teakeverék 10 gyógynövény fajtából áll. Az összetevők arányát gyártói bizalmasan kezelik. Egy azonban biztos folyamatos fogyasztás esetén rendkívüli eredményeket érhetnek el használói. A tapasztalatok szerint ahány év alatt alakul ki az alattomos betegség, annyi hónap teakúra szükséges a gyógyuláshoz.
A speciális teakeverék hatása a vörös csontvelőben huzamosabb fogyasztás esetén oszteokalcin fehérjét szintetizál, és a fehérje a hasnyálmirigybe bekerülve hormonként viselkedik. Mint hormon, a Langenhans szigetek csökkent inzulin termelőképességét fokozza.
A teakeverék a májra is jótékony hatással van, és a szervezet (máj) inzulin reziszteciáját fokozatosan leépíti, harmonizálja az elhangolódott mirigyek működését.
A György tea önmagában is rendkívül hatékony, azonban érdemes megfogadni azokat az életmódbeli és táplálkozásra vonatkozó tanácsokat, melyek még hatékonyabbá tehetik a tea hatását.
forrás: almamag.hu