A szilva jótékony hatása

Nagy mennyiségben káliumot, kisebb mennyiségben nátriumot tartalmaz. Az egyik legjobb vértisztítónk, illetve csökkenti a vérnyomást, valamint a vér koleszterin szintjét. Csökkenti a reumások panaszait, jótékony hat a vese- és májbetegek számára.

szilva

Kiváló hashajtó és székletszabályozó.

A szilva rendkívül gazdag káliumban, elősegíti a vér sav-bázis egyensúlyának megtartását, a szívritmus normalizálását és a salakanyagok kiürítését. Rendkívül gazdag forrása továbbá a szilva a vasnak, a kalciumnak, a magnéziumnak és a foszfornak is.

B-vitaminnak köszönhetően az idegrendszerre és az agyműködésre is jótékonyan hat. A A benne lévő B-vitamin nagyon fontos az idegrendszer számára, ezáltal segítik az agy anyagcseréjét, így elősegítik a megfelelő gondolkodást, a memória működését.

Fogyókúra során megköti a fölösleges zsírt. Napi 20 dkg szilva elfogyasztása olcsó és ízletes, jó kiegészítője lehet egy fogyókúrás menünek. A friss szilva segíti a szép bőr kialakulását és megmaradását.

Fáradságűző, regeneráló, frissítő kúrát is tarthatunk a szilvával. Kifejezetten nyugtató hatású.
A szilva is frissen a legfinomabb és a legvitamindúsabb. Tárolása nem okoz gondot, hűvös helyen napokig is eltartható. A szilva az étkezésben is sokféleképpen felhasználható: kiváló szörp, dzsem, lekvár, befőtt formában is.

Szilvalekvár

A szilvalekvárt hagyományosan rézüstben készítették, és a magokat csak akkor távolították el, ha már a gyümölcsöt egy szalmaszállal át tudták szúrni anélkül, hogy húsa arra rátapadt volna. A magokat a pép szitán történő átnyomásával különítették el, utána a masszát addig főzték, amíg “megállt benne a kanál”. A penészedés elkerülése végett a lekvár tetejére gyakran egy réteg vajat, vagy szurkot öntöttek.

forrás: bulvaros.hu