Aloe vera otthon

Ha valaki ezek után kedvet kapott egy saját növény beszerzéséhez, akkor néhány dologra érdemes figyelni.

A növény a legjobban a világos, de tűző naptól védett helyet kedveli. A tűző naptól levele bebarnul. Sivatagi területekről származik, ezért nem vízigényes, heti egyszer elég locsolni, de akár ritkábban is. Táljában sose álljon a víz, mert gyökerei elrohadhatnak. Teleltetéséről is gondoskodnunk kell, 5 fok a legalacsonyabb hőmérséklet, amin még nem károsodik. Ha jól érzi magát, hamar növekedésnek indul, így ha kinőtte cserepét, laza szerkezetű, homokos virágföldbe ültessük át.

Az aloe cserépben nevelve

A növény a harmadik évtől kis sarjakat hoz, ezeket 15 cm-es nagyságnál leválaszthatjuk, és külön cserépben nevelhetjük tovább, vagy akár elajándékozhatjuk. Igazi gyógyhatással 3 éves korától bír a növény, ekkor vannak jelen már a megfelelő arányban és mértékben a hatóanyagok. Ha a növény gél állományát közvetlenül szeretnénk felhasználni, a bőrszövet leválasztása után a sárgás aloin réteget alaposan mossuk le. A gélt nagyon rövid időn belül érdemes felhasználni, hisz pár órán belül oxidálódik, így sokat veszít gyógyerejéből.

Készíthetünk belőle aloe italt, leturmixolva a zselét. Külsőleg  sebekre, zúzódásokra tehetjük. Krémekbe keverve is használhatjuk, arctisztításra, pakolásként, de készülhet belőle akár szájfény, hajkondicionáló, kézfertőtlenítő is. Hatását erősíthetjük, például ekcéma esetén, ha először óceánplazmával kenjük be a problémás bőrfelületet.

Forrás: edosszie.hu