Mindig utaznál? Az utazásfüggő gének tehetnek róla!

Leírhatatlan kényszer munkál benned, mindig új helyeket kell felfedezned, új hegycsúcsokat meghódítanod? Szabadidődet a repülőjegy- és szálláskereső portálok böngészésével töltöd? Ne aggódj erre már van tudományos magyarázat! Valószínűleg te is az emberiség azon 20%-ához tartozol, akik egy speciális génmutációt hordoznak.

Sokan soha nem éreznek késztetést, hogy elhagyják az otthonukat, jól érzik magukat a megszokott, állandó környezetükbe és értetlenül néznek rád, hogy már megint hova utazol. Most már elmesélheted nekik, hogy ennek a szenvedélynek bizony mélyebb gyökerei vannak. Hívhatjuk vándorvágynak, kalandvágynak, utazásfüggésnek vagy egyszerűen csak kíváncsiságnak – a lényeg, hogy nem tudsz túl hosszan a fenekeden ülni és amint lehetőséged van elindulsz. Legyen szó akár egynapos kirándulásról vagy egy évekig tartó hosszú kalandozásról, a lényeg, hogy úton legyél, felfedezz, kipróbálj és megismerj új dolgokat.

original(1)
Ez a belső utazási késztetés visszavezethető a genetikára, mégpedig a DRD4 génnel hozható összefüggésbe, amely szoros kapcsolatban áll az agy dopaminszintjével. Az ötből négy ember génállományában kimutatható DRD4 gén egyik változatának, a 7r-nek köze van a bennünk munkáló nyughatatlansághoz, kíváncsisághoz és kalandvágyhoz, azaz a DRD4-7r veszélykeresésre, kockázatvállalásra hajlamosít.
Megfigyelték, hogy azokban, akik hordozzák ezt a génváltozatot közös az utazási iránti szeretet. A génváltozat nem túl gyakori mindössze a lakosság 20%-át érinti…

Ha érdekel a cikk folytatása, és az, hogy a lakosság hány százalékát érinti ez a génváltozat, kattints a Világutazó oldalára.

forrás: vilagutazo.com